Vaata truppide ajalugu visuaalselt Impropuu-lt.

Ruutu10
Ruutu10

Pidulikkus on tore ja tervitatav, aga veel rohkem meeldib meile vaba ja lõbus õhkkond.

Kujuta ette, et sa istud koos oma parimate sõpradega. Iga uus mõte, mis välja öeldakse on naljakam kui eelmine, samal ajal te kõik teadvustate endale “kui loll see on”. See on selline hetk, mida sa ei saa edasi rääkida. See on see klassikaline “sa oleksid pidanud seal olema” moment.

Me oleme Ruutu10 ja just sellise õhkkonna loomisele olemegi keskendunud.

Me oleme õppinud improkomöödiat Chicagos, Londonis, Barcelonas, Kopenhaagenis ja Tamperes oma ala parimate juhendajate käe all ning nüüd anname neid teadmisi edasi. Me töötame selle nimel, et tõsta kohalikku komöödiakvaliteeti. Meil on unistus, et ühel päeval on Eestis kool ja teater, mis keskendub improle ja annab inimestele võimaluse lõõgastuda ning naerda kogu südamest.

Naer vabastab!

Improteater IMPEERIUM
Improteater IMPEERIUM

Improteater IMPEERIUM kasvas välja 2014. aastal esimesest professionaalsest improtrupist Eestis. Liikmed on kutselised näitlejad, kes lisaks IMPEERIUMile kuuluvad teiste Eesti teatrite draamatruppidesse või tegutsevad vabakutselistena erinevates teatri-, tele- ja filmiprojektides. Peale näitlejate on IMPEERIUMis ka andekad muusikud ning suurepärased valguskunstnikud, kes aitavad levitada improarmastust Eestis.

Impros ei tea keegi, mis juhtuma hakkab, kuid kõik on võimalik! Ladinakeelne sõna ’imperium’ tähendab võimu. Improteater IMPEERIUM soovib vallutada kõikide eestlaste südamed ning tekitada sellega maailmakaardile veel üks improrõõmust tulvil maa, kus inimesed väärtustavad koostööd ja loovust ning kus valitseb

kujutluse võim.

Ehatäht
Ehatäht

Improtrupp Ehatäht sai tuule tiibadesse 2016. aasta oktoobris Von Glehni Teatri improteatri kursusel. Trupi sünnile aitas kaasa kursuse juhendaja Mairi Tikerpalu (Improteater IMPEERIUM). Väga kiiresti leiti ühine hingamine ja hakati astuma samades kingades. Improtrenni teeme Von Glehni Teatris.

Improtruppi Ehatäht saab kutsuda esinema sünnipäevadele, koosviibimistele, firmaüritustele, koduhoovi jne.

Ma ütlen EHA, ma ütlen TÄHT, ma ütlen EHATÄHT! Impromaailmas on kõik võimalik!

Eesti Improteater
Eesti Improteater

2009. aastal haaras improteatri õppimise võimalusest kinni hulk noori TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetajaid ja nendega koos panimegi kassi katusele: 2009. aasta 29. oktoobril läksime No99 Teatris esimest korda teksti, laule või samme õppimata lavale etendust mängima, lootes vaid iseendale ja oma võimele improviseerida.

Eesti Improteater loob igal etendusel uue maailma – uute tegelaste, uute suhete, uute laulude ja naljadega… tänaseks oleme seda teinud juba üle kahesaja korra.

Kahe Vahel
Kahe Vahel

Nad on kaks sõpra, Märt ja Kristjan, kelle koostöö on kestnud juba mitu hooaega. Kahekesi laval hakkama saamine on väljakutse, mille nad alati rõõmuga vastu võtavad ja millega meisterlikult toime tulevad. Nad pakuvad hulgaliselt spontaansust, äratundmisrõõmu ja pisarateni liigutavaid suhtesituatsioone.

Märt ja Kristjan küsivad publikuliimetelt muusikapala, millest saab nende etteaste intro. Nad inspireeruvad muusika emotsioonist ning seejärel improviseerivad kuni 30 minuti pikkuse näidendi. Raske on ette ennustada, millest nende lugu räägib, kuid seni on need olnud südamlikud, koomilised ja kaasahaaravad.

kIMPROose
kIMPROose

Improtrupp kIMPROose on justkui värske sõõm naerugaasi. Aastaid koos käinud trupp toimib laval ühe meeskonnana ning eesmärk on kõigil sama - lõbus peab olema. Seda nii vaatajatel, kui ka trupiliikmeil endil.

kIMPROose etteasted on lustakad, muusikalised, krutskitega ning täis erinevaid põnevaid pöördeid. Armastame avastada laval uusi suhteid ja tegelasi ning vaadata, kuhu see kõik lõpuks kokku viib.